Artykuł sponsorowany

3 zabiegi stomatologiczne, które warto wykonywać profilaktycznie każdego roku

3 zabiegi stomatologiczne, które warto wykonywać profilaktycznie każdego roku

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest profilaktyka w dbaniu o zdrowie jamy ustnej. Regularne wizyty u stomatologa oraz wykonywanie odpowiednich zabiegów pomagają utrzymać zęby w doskonałym stanie oraz uniknąć poważnych problemów zdrowotnych. W tym artykule przedstawimy trzy zabiegi stomatologiczne, które warto wykonywać profilaktycznie każdego roku, aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Przeczytaj również: Jakie są najpopularniejsze zabiegi periodontologiczne?

Usuwanie kamienia nazębnego

Kamień nazębny to twarde złogi, które gromadzą się na powierzchni zębów w wyniku mineralizacji płytki nazębnej. Niestety, nawet regularne mycie zębów nie jest w stanie całkowicie zapobiec jego powstawaniu. Dlatego tak ważne jest coroczne usuwanie kamienia nazębnego u stomatologa. Zabieg ten przeprowadza się za pomocą specjalistycznych narzędzi, takich jak ultradźwiękowy skaler czy piaskarka. Usuwanie kamienia nazębnego pozwala na utrzymanie zdrowia dziąseł, zapobieganie próchnicy oraz utrzymanie estetyki jamy ustnej.

Lakierowanie zębów

Lakierowanie zębów to zabieg polegający na nałożeniu na powierzchnię zębów specjalnego lakieru, który wzmacnia szkliwo i chroni je przed próchnicą. Zabieg ten jest szczególnie polecany dla dzieci, które mają większą skłonność do próchnicy ze względu na delikatne szkliwo oraz trudności z utrzymaniem właściwej higieny jamy ustnej. Lakierowanie zębów wykonuje się przynajmniej raz w roku, a najlepiej po każdym oczyszczeniu zębów. Zabieg ten jest bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut, a jego korzyści są nieocenione.

Badanie profilaktyczne jamy ustnej

Regularne badania profilaktyczne jamy ustnej pozwalają na wczesne wykrycie ewentualnych problemów zdrowotnych, takich jak próchnica, choroby dziąseł czy nawet nowotwory. W trakcie badania stomatolog dokładnie ocenia stan zębów, dziąseł oraz błony śluzowej jamy ustnej, a także wykonuje Rentgen zębów w Tychach, jeśli jest to konieczne. Dzięki temu możliwe jest szybkie podjęcie odpowiednich działań leczniczych oraz zapobiegawczych. Badanie profilaktyczne jamy ustnej powinno być wykonywane co najmniej raz w roku.

Warto pamiętać, że profilaktyka to klucz do utrzymania zdrowia naszych zębów i jamy ustnej. Regularne wizyty u stomatologa oraz wykonywanie wymienionych zabiegów pozwolą uniknąć poważnych problemów zdrowotnych oraz cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata. Nie zwlekaj więc z umówieniem wizyty u swojego stomatologa i zadbaj o swój uśmiech już dziś.