Artykuł sponsorowany

Esperal - sposób działania

Esperal - sposób działania

Alkoholizm to poważny problem społeczny, który dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. W Polsce również nie brakuje osób borykających się z tym nałogiem. Na szczęście, medycyna nie stoi w miejscu i oferuje skuteczne metody leczenia uzależnienia od alkoholu. Jednym z nich jest Esperal - innowacyjny lek, który może pomóc w walce z nałogiem.

Działanie Esperal - jak to działa?

Esperal to lek zawierający substancję czynną o nazwie disulfiram. Działa on poprzez blokadę enzymu odpowiedzialnego za metabolizację alkoholu w organizmie, co prowadzi do gromadzenia się w organizmie aldehydu octowego – produktu przemiany alkoholu etylowego. Wysokie stężenie tego związku powoduje u pacjenta objawy podobne do silnego kaca, takie jak ból głowy, nudności, wymioty, ból brzucha, uczucie gorąca czy zawroty głowy. W efekcie osoba przyjmująca Esperal po spożyciu alkoholu odczuwa silny dyskomfort i z czasem traci chęć sięgania po alkohol.

Wskazania do stosowania Esperal

Esperal jest stosowany jako element wspomagający terapię uzależnienia od alkoholu. Lek może być zastosowany u osób, które przeszły już detoksykację organizmu i są zmotywowane do leczenia. Stosowanie Esperal jest wskazane dla osób, które mają trudności z utrzymaniem abstynencji alkoholowej, a także dla tych, które mają problem z nawrotami nałogu. Ważne jest jednak, aby leczenie było prowadzone pod kontrolą specjalisty i w połączeniu z innymi metodami terapii, takimi jak psychoterapia czy wsparcie grupowe. Jeśli chodzi o Esperal, Kutno i okolice to rejon działania specjalistów takich jak dr. Burzyński.

Ograniczenia i przeciwwskazania

Esperal nie jest lekiem odpowiednim dla każdego pacjenta. Istnieje kilka przeciwwskazań, które muszą być uwzględnione przed rozpoczęciem terapii. Leku nie powinny stosować osoby uczulone na disulfiram lub inne składniki preparatu, kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby z ciężkimi zaburzeniami psychicznymi. Ponadto Esperal nie jest wskazany dla osób z zaawansowaną niewydolnością wątroby, niewydolnością serca czy chorobami układu nerwowego. Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem i wykonać odpowiednie badania kontrolne.