Artykuł sponsorowany

Jakie są najpopularniejsze zabiegi periodontologiczne?

Jakie są najpopularniejsze zabiegi periodontologiczne?

Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się diagnostyką, leczeniem i zapobieganiem chorób przyzębia, takich jak zapalenie dziąseł, choroba przyzębia czy utrata zębów. W Polsce coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności dbania o zdrowie jamy ustnej i regularnych wizyt u stomatologa. W rezultacie, niektóre zabiegi periodontologiczne stają się coraz bardziej popularne. W poniższym artykule przedstawiamy cztery najpopularniejsze zabiegi periodontologiczne w Polsce.

Przeczytaj również: 3 zabiegi stomatologiczne, które warto wykonywać profilaktycznie każdego roku

Jakie zabiegi wykonuje się w ramach periodontologii?

Kamień nazębny to twarde złogi, które gromadzą się na powierzchni zębów i mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak zapalenie dziąseł czy choroba przyzębia. Usuwanie kamienia nazębnego to jeden z najpopularniejszych zabiegów periodontologicznych w Polsce. Polega on na mechanicznym usuwaniu złogów za pomocą specjalistycznych narzędzi, takich jak ultradźwiękowy skaler. Zabieg ten jest nieinwazyjny i przeprowadzany jest podczas rutynowej kontroli stomatologicznej.

Kieszonki dziąsłowe to przestrzenie między zębami a dziąsłami, które powstają w wyniku zapalenia dziąseł. Jeśli nie są odpowiednio leczone, mogą prowadzić do poważniejszych problemów, takich jak choroba przyzębia czy utrata zębów. Leczenie kieszonek dziąsłowych to kolejny popularny zabieg z zakresu periodontologii w Radomiu i nie tylko. Polega on na głębokim czyszczeniu przestrzeni między zębami a dziąsłami, aby usunąć bakterie i złogi. W niektórych przypadkach może być konieczne przeprowadzenie dodatkowych zabiegów, takich jak chirurgiczne odsłonięcie kieszonek czy regeneracja kości

W przypadku zaawansowanej choroby przyzębia może dojść do utraty kości i tkanek miękkich otaczających zęby. Regeneracja tkanek przyzębia to zaawansowany zabieg periodontologiczny, który ma na celu odbudowę utraconych struktur i poprawę zdrowia jamy ustnej. W Polsce coraz częściej stosuje się techniki regeneracji tkanek przyzębia, takie jak przeszczep kości, membrany biodegradowalne czy czynniki wzrostu. Zabieg ten jest wykonywany przez specjalistów w dziedzinie periodontologii i może znacząco poprawić jakość życia pacjentów.