Artykuł sponsorowany

Masz problemy ze spłatą kredytu frankowego? Dowiedz się, co zrobić

Masz problemy ze spłatą kredytu frankowego? Dowiedz się, co zrobić

Kredyty frankowe to temat, który od lat budzi wiele kontrowersji i niepokoju wśród polskich kredytobiorców. Wiele osób, które zdecydowały się na takie zobowiązanie, boryka się obecnie z problemami finansowymi i nie jest w stanie spłacić swojego długu. Jeśli jesteś jednym z nich, koniecznie przeczytaj ten artykuł - przedstawiamy możliwe rozwiązania oraz korzyści wynikające z współpracy z kancelarią od kredytów frankowych.

Zmiana warunków umowy kredytowej

Jednym z możliwych rozwiązań problemu kredytu frankowego jest próba renegocjacji warunków umowy z bankiem. Możesz spróbować wynegocjować obniżenie marży, zmianę waluty kredytu na złotówki lub wprowadzenie limitu kursowego. Warto jednak pamiętać, że banki nie są zobowiązane do przyjęcia Twojej propozycji i mogą odmówić zmiany warunków umowy. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy profesjonalistów - kancelaria od kredytów frankowych może pomóc Ci w negocjacjach oraz doradzić, jakie argumenty będą najbardziej przekonujące dla banku.

Sprzedaż nieruchomości i spłata kredytu

Jeśli nie jesteś w stanie wynegocjować korzystniejszych warunków kredytu, jednym z rozwiązań może być sprzedaż nieruchomości i spłata zobowiązania. Warto jednak pamiętać, że na rynku nieruchomości może być trudno o szybką i korzystną sprzedaż, a dodatkowo będziesz musiał pokryć koszty związane z transakcją. W takiej sytuacji warto również rozważyć skorzystanie z pomocy kancelarii od kredytów frankowych, która może pomóc Ci w znalezieniu nabywcy oraz przeprowadzeniu całego procesu sprzedaży.

Walka z klauzulami abuzywnymi

W wielu umowach kredytowych frankowych znajdują się tzw. klauzule abuzywne, czyli postanowienia niekorzystne dla konsumenta i naruszające jego prawa. Jeśli Twoja umowa zawiera takie klauzule, możesz wystąpić na drogę sądową w celu ich unieważnienia. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że proces sądowy może być długotrwały i kosztowny. 

Konsolidacja zadłużenia

Kolejnym rozwiązaniem dla osób borykających się z problemami ze spłatą kredytu frankowego może być konsolidacja zadłużenia. Polega ona na połączeniu kilku zobowiązań w jedno, dzięki czemu możliwe jest obniżenie miesięcznej raty oraz wydłużenie okresu spłaty. Warto jednak pamiętać, że konsolidacja może wiązać się z dodatkowymi kosztami oraz koniecznością zabezpieczenia nowego kredytu hipotecznego.